TR | EN
Sektörüm: İnşaat
BİZ SİZİ ARAYALIM
BİZ SİZİ ARAYALIM

JCB, Bir Milyonuncu Makinasını Renkli Bir Şekilde Kutluyor

07 May 2013

JCB, Bir Milyonuncu Makinasını Renkli Bir Şekilde Kutluyor
 
Yüzlerce JCB çalışanı, şirketin bir milyonuncu makinasının üretimini kutluyor.
Bu makinalar uç uca sıralandığında, bu kadar makina, İngiltere'den Avustralya'ya kadar uzanmaktadır.
 
Bu kutlama için özel üretilen makina görseli, İngiltere’deki Rocester, Stafforsdshire’da cam bir yapının arkasında, başarıyı kanıtlayan grafik bir kaplama içerisinde sergilenmektedir. Kaplamayı oluşturan resim, 900m²’den daha geniş bir alana sahip ve toplamda 207 cam parçadan oluşuyor.
 
Resepsiyon alanındaki camın arkasında bulunan bir milyonuncu makina ise, 22 tonluk JS220 model bir paletli ekskavatör. Parıltılı bir gri renkle boyanan bu makina da kutlamaların bir parçası. 
 
JCB Başkanı Sir Anthony Bamford, JCB'nin bir milyonuncu makinasını üretmesi için 67 yıldan uzun bir zaman geçtiğini belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: "Bu makinaların üçte biri, son altı yılda üretildi. Bu inanılmaz bir başarı. Bir milyonuncu ürüne ulaşılması, JCB ekibinin geçmişte ve şu anda gösterdiği olağanüstü çabanın bir sonucu. Devam eden büyümemize bakılırsa, JCB iki milyonuncu makinasını da oldukça kısa bir süre içinde üretecek."
 
Şirket, 67 yıllık tarihindeki en büyük ürün konferansına hazırlanıyor. Küresel büyüme programının bir sonraki aşaması için kolları sıvayan JCB önümüzdeki haftalarda 2,500’den fazla JCB bayisi ve müşterisini kutlamalarda ağırlayacak. Staffordshire'da yapılacak olan etkinliklerde JCB'nin inşaat, tarım ve endüstri serilerindeki en son model makinalarının tümü sergilenecek.